Pressiteade 25.05.21

27. mail toimub Lääne-Harju vallas Laulasmaal kodukontoris ellujäämise ja korrastuskunsti seminar, mille raames uuriti elanike kodukontoris töötamise kogemust. Uuring selgitas, et 46% vastanutest on saavutanud kodukontoris töötades ressursside kokkuhoiu, 43% märgib, et on enamus tööajast veetnud kodukontoris ja nad on kodukontoris töötamisega hästi hakkama saanud. Vastanutest 36% eelistaks ka edaspidi töötada kodukontoris. Samas hindab 29% vastanutest, et kodukontoris töötamise teeb keeruliseks, kui lapsed on distantsõppel ning sama paljud hindavad keeruliseks pere ja töö vahel tasakaalu leidmist. Ligi 18% vastanutest leiab, et kodukontoris töötamine on tõstnud nende kehakaalu ja nad on füüsiliselt vähem aktiivsemad. Vaid 7% vastanutest leiab, et kodukontoris töötamine on olnud tõeline peavalu.
Kodukontoris ellujäämise seminaril astub üles sõidujagamisplatvormi Bolt osakonnajuhataja ning mitmete ajajuhtimise raamatute autor Ardo Reinsalu, kes sõlmib lahti kodukontoris töötamise probleemirägastiku ning aitab näha lihtsaid võimalusi efektiivsuse ja selguse suurendamiseks töö ja pereelu kombineerimisel.Seminaril astub üles ka tantsu- ja joogaõpetaja Almer Jansu, kes näitab lihtsaid praktikaid kuidas luua juurde füüsilisi, vaimseid ja mentaalseid ressursse. Seminari teises pooles toimub töötuba, mis annab osalejatele kätte Jaapanist pärit korrastuskunsti praktikad, mille abil luua kord ja ressursisäästlikkus kõigis elu valdkondades.
Seminar on vallaelanikele tasuta. Seminari on ellu kutsunud Lääne-Harju kogukondlik algatus Roheline Vald. Korraldaja Lohusalu poolsaare Loodusselts, projektijuht Kairi Niinepuu-Mark, koostöös MTÜ Meie Paldiski ja Lääne-Harju vallavalitsusega. Registreerumine rohevald.ee lehel.Projekti kaasrahastatakse Eesti maaelu arengukava 2014-2020 kaudu Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.
Pressiteate koostaja:

Kairi Niinepuu-Mark

Kairi Niinepuu-Mark