Lääne-Harju võimalused energiapöördeks

Targa Valiku Praktikum

Targa Valiku Praktikumi avaseminar keskendub säästvatele energialahendustele. Leiame vastused küsimustele, millised valikud on tänaste võimaluste juures mõistlikud.

Aeg: 19.03.2020 kl 16:30 – 20:30; Lääne-Harju vald, Laulasmaa Kool (aula, 2.k)
SEMINAR ON OSALEJATE JA ESINEJATE TERVISE TURVALISUSE TAGAMISEKS EDASI LÜKATUD. Uus kuupäev 5. mai.2020. Muutub ka seminari vorm, täpsem info registreerunutele e-kirja teel.

AJAKAVA

16:30 -17:00 Registreerumine, kogunemine

17:00-17:05 Seminari avamine, Targa Valiku Programmi projektijuht Kairi Niinepuu-Mark

17:05-17:10 Tervitussõnad, Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat

17:10 – 17:30 Ülevaade maailma trendidest ja Eesti energeetikasektorist. Energeetikasektori suunad. Mihkel Annus (Eesti Taastuvenergia Koda)

Määravaim globaalne energeetika trend on suund jätkusuutliku ja puhta energia kasutuselevõtule. Ettekanne annab ülevaate, kuidas väljenduvad globaalsed trendid Eestis praegu ja tulevikus? Kuidas väljuda energiapöördest võitjana?

17:30 – 17:50 Igaühe energiapööre – millised on inimese võimalused anda oma panus kliimamuutustega võitlemisel? Janika Laht (Keskkonnaministeerium)

17:50 – 18:15 Lääne-Harju valla võimalused energiapöördeks – innovatsiooni teostumise ja valla elaniku võimalused. Peep Siitam (Team Paldiski)

Uued asjad ja suured eesmärgid vajavad õiges suunas liikumiseks põhiasjades kokkuleppimist. Energiapöördel on mitu võimalikku erinevat arenguteed, nägu ning tulemust. Ettekanne arutleb Lääne-Harju valla elanike võimaluste üle soovitu saavutamisel. Ettekande vastab järgmistele küsimustele: Millised on energiapöörde lihtsamad ja keerulisemad valikud? Mida igaüks meist saab teha täna-homme ja mõne aja pärast energiapöörde õnnestumiseks? Mida ja keda peaksime motiveerima?

18:15-18:30 Eesti energeetikavaldkonna innovatiivsed lahendused. Holger Kroon (Sunly projektijuht)

Millised on innovatsiooni võimalikud kasutusviisid energiapöörde vaates? Uuenduslike lahenduste tutvustus praktikasse rakendatuna.

18:30 – 19:10 Eluhoonete tervikliku rekonstrueerimise kogemus: tehnilised lahendused ja toetused. Jarek Kurnitski (TTÜ Ehituse ja arhitektuuri instituut)

Eestis on pikaajaline kogemus korterelamute tervikliku renoveerimise KredEx-i toetustega ja hästi välja kujunenud lahendused.  Alates 2016 a on olnud saadaval ka väikeelamute toetus, mis võimaldab läbi viia nii väiksemaid kui suuremaid töid. Ettekandes vaadeldakse renoveerimise võimalusi ja tulevikutrende, mis on eelkõige suunatud C-klassi energiatõhususe saavutamisele ja rekonstrueerimise mahtude suurendamisele. Ettekanne annab vastused küsimustele: mis on väikeelamute rekonstrueerimise keskmised näitajad? Milliseid töid teostatakse ja millise maksumusega?Korterelamute rekonstrueerimise tüüplahendused, toetused ja energiasääst. Millised on riiklikud eesmärgid rekonstrueerimisele?

19:10-19:50 Päikeseenergia võimalused ning väljakutsed. Tasuvus, praktilised näpunäited, regulatsioonid, toetused; kuidas alustada taastuvenergiale üleminekuga? Praktilised näited eramajade ja korterelamute osas Andres Meesak (Päikeseenergia Assotsiatsiooni esimees)

19:50 – 20:20 PANEEL Kliimamuutused ja selle seos meie tänaste ja homsete valikutega. Mihkel Annus, Janika Laht, Peep Siitam, Holger Kroon, Jarek Kurnitski, Andres Meesak, Erki Ruben (Lääne-Harju vallavalitsus)

Seminari modereerib Mihkel Annus

Seminaril osalemine on tasuta

REGISTREERU SEMINARILE SIIN

Vaata esinejate profiile Siit.

Seminaril korraldus lähtub Jätkusuutliku seminari korralduse põhimõtetest.

Seminari suupistelaual pakutav on valdavalt kohalikust toorainest ja kohaliku teenusepakkuja loodud. Tee ja joogivee tarbeks palume võtta kaasa oma jooginõu.

Kui olete seminarile tulemas ja autos on vaba kohta ka teiste seminarile tulijate jaoks Teie piirkonnast, siis palun lisage allolevatesse kommentaaridesse, milliselt aadressilt, mis kell olete sõitmas, mitu vaba kohta autos on ning ka oma telefoni number ja/või e-posti aadress.

Kogukonnale suunatud projektis, igaühe jätkusuutlike valikute teavitusprogrammi “Targa valiku praktikum” eesmärk on 2020-2021. aastail pakkuda seminare, õpitube ja praktilisi tegevusi, mille kaudu suurendadakse jätkusuutlike valikute ja võimaluste teadlikkust kogukonnas. Lisaks korraldatakse projekti perioodil iga-aastane rohelise valla seminar.

Tegu on kogukonna algatuse Roheline Vald kogukonna teavitustegevusega.

Targa Valiku Praktikumi korraldaja on Lohusalu Poolsaare Loodusselts MTÜ koostöös Meie Paldiski MTÜ ja Lääne-Harju Vallavalitsusega.

Projektijuht: Kairi Niinepuu-Mark, tere@rohevald.ee (+372 5169174)


Projekti kaasrahastatakse Eesti maaelu arengukava 2014-2020 kaudu Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

REGISTREERU SEMINARILE SIIN LINGIL KLIKATES

1 COMMENT
  • nika kalantar
    Vasta

    adamsoni 9 kü liige

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga