Kuidas kodukontoris ellu jääda ja elumuutev korrastuskunst

Targa Valiku Praktikumi viies seminar jätkas praktilise ja koheselt ellurakendatava keskkonnasäästu võimaldava seminariga. Seminar annab osalejaile praktilised tööriistad, kuidas kodukontoris efektiivselt tegutseda, säästa aega ning ressursse. Kuidas luua ressursse keha füüsilisele, emotsionaalsele ning mentaalsele tasandile?Jaapanist pärit korrastuskunsti praktikad võimaldavad elu ning tegemisi teadlikult korrastada ning ressursse säästa kõigis valdkondades.

Aeg: 27. mai 2021 17:00 – 20:30

Koht: LaSPA (Laulasmaa, Puhkekodu 4) peamaja suur saal.

Kohapeal rakendatakse maksimaalseid turvalisusmeetmeid. Osalejate arv on piiratud. Osalejad paigutatakse hajutatult, tagatud on maski kasutamine ja käte desinfitseerimine.

17:00 kogunemine, registreerumine, energia amps, seminari algus 17:30

17:35 Ardo Reinsalu, KUIDAS KODUKONTORIS ELLU JÄÄDA? Prakilisi ajaplaneerimise nippe kodukontorisse, milles ei puudu ressursisäästu aspekt.

Ardo Reinsalu on ajajuhtimise ekspert, kelle sulest on ilmunud kaks selleteemalist raamatut. Sõidujagamisplatvormi Bolt osakonnajuhatajana on ka kodukontori ajajuhtimise hingeelu tema meeskondade igapäevaseks väljakutseks.

18:20 Almer Jansu, KUIDAS KODUKONTORIS TERVEKS JÄÄDA? Kuidas luua ressursse keha füüsilisele, emotsionaalsele ning mentaalsele tasandile? Toimivate harjutuste jada kodukontorisse. Almer Jansu läheneb tervisele vaimse ning füüsilise tasakaalu leidmise aspektist.

18:35 Mari-Ann Lumeste, TÖÖTUBA: KUIDAS KORRASTUSKUNSTI ABIL VABANEDA STRESSIST JA SAADA JUURDE AEGA ELU NAUTIMISEKS?

Selleks, et kodukontoris keskendumist ning tööefektiivsust suurendada tõi Reinsalu esile järgmised praktikad:

• Pane ennast riidesse. See ei pea olema ülikond või kontoriseelik, kuid välistada tuleb hommikumantlis ja öösärgis tööpäeva alustamine;
  • Mine tööle. Käi korraks väljas, tee jalutuskäik ning liigu selle käigus ka mentaalselt töömõteteni.
  • Alusta igal hommikul tööpäeva samal ajal.
  • Leia töö tool ning töö koht. Kui töötad söögilaua taga, siis istu kohale, kus sa tavaliselt ei istu.
  • Väldi isetekkelisi katkestusi. Pane tähele, et pesukorv, külmutuskapi sisu, koerakarvad esikus või muud kodused toimetused saavad oodata kuni plaanilise pausini.
  • Kommunikeeri info ajast, mil oled pereliikmete jaoks saadaval. Määra aeg, mil sind segada ei tohi või millal on sul puhkepausid.
  • Planeeri tööpäev blokkidena.
  • Järgi 20-20-20 reeglit: 20 minuti töö järel tõsta pilk 20. sekundiks 20. jala kaugusele.
  • Tee ebameeldivaim või keerukaim töö kohe tööpäeva alguses. Siis on ülejäänud päev justkui meeldiv boonus.
  • Sotsialiseeru. Pane tähele, et kodukontoris töötades ei teki uusi tutvuseid. Räägi oma töise suhtlusvõrgustikuga koosoleku algul ka isiklikest asjadest, et vähendada vaimseid pingeid ning suurendada personaalset suhtlust.
  • Päeva lõpus tee nimekiri asjadest, mida jõudsid ära teha ning tunnusta end!
  • Mine töölt koju. Tee õues jalutuskäik ja liigu ka mentaalselt töömõtetest eemale.

Marie Kondo korrastuskunsti põhi idee on ressursside kokkuhoid. Kon Mari meetodist ning voltimisest saab rohkem infot Marie Kondo veebilehelt SIIN

MIS JÄI SEMINARIL OSALEJALE KÕIGE PAREMINI MEELDE:

• Kodukontoris mine kui tööle, oluline teha vahet töö ja pereeelu vahel, oma aeg 30 minutit, jaota päev blokkideks
  • Korrastades meid ümbritsevat keskkonda korrastub ka meie mõttemaailm.
  • KonMari korrastuskunstis asjade kategooriatesse jagamine
  • Almer Jansu harjutused.
  • 20-20-20 põhimõte
  • kodukontoris töötades on olulised pausid, kindel päevakava ja segajate vältimine
  • söö konn päeva alguses. Tee list asjadest, mis täna teha jõudsid.
  • praktilised riiete voltimisnipid, Almeri kehapatsutusmeetod ja asjade/tegevuste automatiseerimine (ajakulu kokkuhoiu mõttes.
  • Konmari alustalad ja vertikaalne voltimine
  • Korrastuskunsti põhimõtted – vali rõõm ja asjad karpidesse, aja planeerimine blokkidena, harjutused olid ka head
  • Hambaharja varre kaal võib olla väga olulise kaaluga!
  • Vähem on rohkem, planeeri teadlikult, kodukontoris ei tohi unustada ka füüsist ja vaimu, teadlik tegutsemine
  • Sain häid nippe kodukontoris toimetamiseks

VAATA SEMINARI SALVESTUST SIIN

SEMINAR ON SUUNATUD LÄÄNE-HARJU VALLA ELANIKELE NING ON OSALEJATELE TASUTA. Kohtade arv on täitunud. Tegu on kogukonna algatuse Roheline Vald kogukonna teavitustegevusega.

Targa Valiku Praktikumi korraldaja on Lohusalu Poolsaare Loodusselts MTÜ koostöös Meie Paldiski MTÜ ja Lääne-Harju Vallavalitsusega.

Projektijuht: Kairi Niinepuu-Mark, kairi4@gmail.com (+372 5169174)

REGISTREERU SEMINARILE SIIN

Projekti kaasrahastatakse Eesti maaelu arengukava 2014-2020 kaudu Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.