Kontaktivabad teenused ja tooted Lääne-Harju vallasEriolukorra kehtestamise (alates 13.03.20) ning terviseameti ja valitsuse poolsete soovitustest – sotsiaalne distantseerumine – johtuvalt oleme loonud võimaluse koguda kokku tooted ja teenused, mida valla elanikud saaksid kontaktivabalt oma lähipiirkonnast ressursisäästlikult tellida või interaktiivselt kasutada.

Tootjale, teenuse pakkujale: lisa siia oma teenus või toode, mida kontaktivabalt oled valmis pakkuma. Kui Sinu põhitegevusala on olukorra tõttu tugevalt kannatanud, siis on ehk teisi teenuseid ja tooteid, mille pakkumist saad võimendada. Kontaktivaba tehing tähendab, et ostja ning müüja vahel ei toimu lähikontakti. Toodete ja teenuste osutamisel võetakse tarvitusele abinõud Kontaktivabaks teenuse ja toote vahendamiseks kasutakse tootekappe, postipakiautomaate, paki ukse taha jätmist jms. Protseduuride eest vastutab teenuse / tootepakkuja, kellelt ostja saab osutatud teenuse kontaktivaba sisu kohta täpsemaid selgitusi küsida.

Eriolukorra lõppedes jääb antud tabeli infokogum aktuaalseks.

Ostjale: Siin saad lisada ja valida tooteid, mida aja- ja logistilist ressurssi kokku hoides oma kodukanti tellida saad:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/19QWgoG0gXImS6YCyeq-e6cJ–AQG1zn1ZrVKXeItBAI/edit#gid=0&fvid=1205158170

Sotsiaalministeeriumi, Terviseameti ning Veterinaar- ja Toiduameti poolt koostatud juhise kauplustele, kaubanduskeskustele ja toitlustusettevõtetele seoses koroonaviirusega.  Juhis annab ülevaate, kuidas COVID-19 levimist ennetada ja  kaitsta kliente ning töötajaid.

Kõik juhised toidukäitlejatele seoses koroonaviirusega on leitavad siit.

Tulenevalt koroonaviiruse levikust Eestis ja riiklikult rakendatud ettevaatusabinõudest, on paljud inimesed koduses karantiinis või isolatsioonis ning neil on tekkinud raskusi toidu- ja esmatarbekaupade hankimisega. Sellest tulenevalt on Veterinaar- ja Toiduamet teinud meelespea toiduga varustamisel, millest lähtudes tagatakse nii toidu ohutus kui ka tõkestatakse viiruse levikut toiduga varustamisel. Juhis on nii PDF kui ka JPG formaadis.

Isikud, kes kaupu komplekteerivad, peavad oma käed desinfitseerima ja võimalusel kandma kindaid. Kindlasti tuleb järgida Terviseameti poolt koostatud poeskäigu juhiseid kaitsmaks enda ja kaaskodanike tervist.

NB! Kõik kirjeldatud meetmed on suunatud inimeselt inimesele viiruse võimaliku leviku vältimiseks.