Rohelise valla seminar. Ringmajanduse edendamine Lääne-Harju vallas

roheline vald

Kogukonna teavitusprogrammi Targa Valiku Praktikumi neljas seminar keskendub ringmajandusele

Eesti on võtnud eesmärgiks, et alates 2020. aastast tuleb ringlusse võtta vähemalt 50 protsenti kodumajapidamistest pärinevatest paberi-, metalli-, plasti- ja klaasijäätmetest, muudest liigiti kogutud kodumajapidamisest ja muudest allikatest pärinevatest jäätmetest. (allikas) Täna on see näitaja paraku 30% ja seda juba 10 aastat järjest. Kuidas ringmajandust edendada?
Foto: taaskasutus ja ringmajandus.

Aeg: 28. oktoober 18-20:00

Koht: Laulasmaa, Hestia Hotel Laulasmaa SPA, Ranna villa

AJAKAVA

18:00 Seminari avasõnad Kristo Elias, keskkonnasaate Osoon toimetaja, seminari moderaator

18:05 Ringmajanduse elemendid omavalitsuses. Valla tasemel initsiatiivid ja toetused, probleemid ja võimalused. Omavalitsuse takistused jäätmete kogumissüsteemi arendamisel. Harri Moora, PhD, ringmajanduse ekspert

18:40 Kuhu viia Lääne-Harju vallas? Liigititi kogumise võimalused ja kogukondlikud ringmajanduse algatused. Vaata ka siit

18:50 Videosild – ringmajandus Lääne-Harju kodudes.

Saatke 1-1,5 minutiline video, kuidas oma kodus jäätmeteket vähendate kairi4@gmail.com hiljemalt 26. oktoobriks. (10 sek: mis Teil kodus on/mida teete teisiti + 45 sek., kuidas see toimib)

19:00 Arutelu paneel Ringmajandus Lääne-Harju piirkondade näitel. Kristo Elias, Harri Moora, Jaanus Saat (Lääne-Harju vallavanem), Katarina Papp (Lohusalu Poolsaare Loodusselts, RAM Kooli õpetaja, okopere.com blogija)

Paneel keskendub ringmajanduse võimalustele Lääne-Harju valla piirkondade näitel. Paneel põhineb registreerunute (ka asukonnapõhistel) küsimustel!

Seminar on osalejatele TASUTA

Registreeru seminarile SIIN

Seminaril rakendatakse turvalisuse meetmetena hajutatult istumist, osalejaile võimaldatakse maskide kandmine ja käte desinfitseerimine.

vene keelne seminari info on SIIN

Vaata eelmise aasta Rohelise valla seminari SIIN

Vaata Laulasmaa Kooli laste joonistusi rohelisest vallast: SIIN

Tegu on kogukonna algatuse Roheline Vald kogukonna teavitustegevusega.

Targa Valiku Praktikumi korraldaja on Lohusalu Poolsaare Loodusselts MTÜ koostöös Meie Paldiski MTÜ ja Lääne-Harju Vallavalitsusega.

Projektijuht: Kairi Niinepuu-Mark, kairi4@gmail.com (+372 5169174)

Projekti kaasrahastatakse Eesti maaelu arengukava 2014-2020 kaudu Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.