27. mail toimus Lääne-Harju vallas Laulasmaal seminar “Kuidas kodukontoris ellu jääda ja elumuutev korrastuskunst”. Seminari peaesineja oli sõidujagamisplatvormi Bolt osakonnajuhataja Ardo Reinsalu, kes on üllitanud mitmed ajajuhtimise teemalised raamatud. Ardo Reinsalu sõnul on kodukontoris töötades oluline jäljendada tegelikku töölkäimist ning juurutada sisse töörutiinid.
Selleks, et kodukontoris keskendumist ning tööefektiivsust suurendada tõi Reinsalu esile järgmised praktikad:
- Pane ennast riidesse. See ei pea olema ülikond või kontoriseelik, kuid välistada tuleb hommikumantlis ja öösärgis tööpäeva alustamine;
- Mine tööle. Käi korraks väljas, tee jalutuskäik ning liigu selle käigus ka mentaalselt töömõteteni.
- Alusta igal hommikul tööpäeva samal ajal.
- Leia töö tool ning töö koht. Kui töötad söögilaua taga, siis istu kohale, kus sa tavaliselt ei istu.
- Väldi isetekkelisi katkestusi. Pane tähele, et pesukorv, külmutuskapi sisu, koerakarvad esikus või muud kodused toimetused saavad oodata kuni plaanilise pausini.
- Kommunikeeri info ajast, mil oled pereliikmete jaoks saadaval. Määra aeg, mil sind segada ei tohi või millal on sul puhkepausid.
- Planeeri tööpäev blokkidena.
- Järgi 20-20-20 reeglit: 20 minuti töö järel tõsta pilk 20. sekundiks 20. jala kaugusele.
- Tee ebameeldivaim või keerukaim töö kohe tööpäeva alguses. Siis on ülejäänud päev justkui meeldiv boonus.
- Sotsialiseeru. Pane tähele, et kodukontoris töötades ei teki uusi tutvuseid. Räägi oma töise suhtlusvõrgustikuga koosoleku algul ka isiklikest asjadest, et vähendada vaimseid pingeid ning suurendada personaalset suhtlust.
- Päeva lõpus tee nimekiri asjadest, mida jõudsid ära teha ning tunnusta end!
- Mine töölt koju. Tee õues jalutuskäik ja liigu ka mentaalselt töömõtetest eemale.
Seminarisarja Targa Valiku Praktikum on ellu kutsunud Lääne-Harju kogukondlik algatus Roheline Vald. Seminarisari toob elanikeni teemad, mis aitavad oma elu keskkonnateadlikumalt ja jätkusuutlikumalt korraldada.Korraldaja Lohusalu Poolsaare Loodusselts, koostöös MTÜ Meie Paldiski ja Lääne-Harju vallavalitsusega. Täpsem info rohevald.ee lehel. Projekti kaasrahastatakse Eesti maaelu arengukava 2014-2020 kaudu Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.